Dotyczy
cudzoziemców posiadających w Rzeczpospolitej Polskiej zezwolenie na pobyt czasowy albo wizę wydaną w celu wykonywania pracy na terytorium RP.
Osoby zainteresowane dofinansowaniem studiów podyplomowych powinny zgłosić się do swojego doradcy klienta indywidualnego z wypełnionym wnioskiem o dofinansowanie studiów podyplomowych
Maksymalny koszt dofinansowania do studiów podyplomowych może być do wysokości 100% studiów, jednak nie więcej niż 300% przeciętnego wynagrodzenia.
Bezrobotni którzy otrzymali dofinansowanie z urzędu pracy do studiów podyplomowych otrzymują stypendium w wysokości 20% zasiłku. Uczestnikowi który w trakcie trwania studiów podyplomowych podjął zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą, nie zawiesza się wypłaty stypendium do planowanego terminu ukończenia studiów.
Bezrobotni którzy otrzymali dofinansowanie z urzędu pracy do studiów podyplomowych zobowiązani są do:
- udziału w zajęciach.
- ukończenia nauki w terminie określonym w umowie zawartej z urzędem.
- dostarczenia harmonogramu / planu zajęć na każdy semestr, potwierdzonego przez uczelnię.
- dostarczenia co miesiąc, nie później niż do 3 dnia kalendarzowego, listy obecności lub zaświadczenia o uczestnictwie w zajęciach, potwierdzonego przez uczelnię, na podstawie którego zostanie wypłacone stypendium w wysokości 20% zasiłku dla bezrobotnych.
- dostarczenia zaświadczenia o ukończeniu każdego z dofinansowanych semestrów, terminie 7 dni od daty jego zakończenia.
- przedstawienia dokumentu potwierdzającego ukończenie studiów podyplomowych w terminie 7 dni od daty jego otrzymania.
- zawiadomienia powiatowego urząd pracy w ciągu 7 dni od podjęcia zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub pozarolniczej działalności gospodarczej oraz zaistnienia innych okoliczności powodujących utratę statusu bezrobotnego.